Bateriová stanice Ecoflow River – River MAX a solární panel Ecoflow 160 W

Bateriová stanice Ecoflow River. Co to je a na co to je? To je otázka, na kterou nejlépe odpoví výrobce 😃 Z mého laického pohledu je to „velká“ powerbanka, která vám díky výkonnému invertoru dokáže poskytnout 230 V (změřeno multimetrem) a 600 W výkonu, ovšem tady to nekončí. Dokáže pohánět zařízení s příkonem až 1800 W. Tak nějak doufám, že nejde o součet výkonu všech devíti výstupů dohromady 😉
Dělá to celkem fikaně. Sníží napětí, což se sice nemusí líbit některým zařízením, ale vůbec to nevadí zařízením s topnou spirálou, jako je například fén, varná konvice, plotýnkový vařič atp. Slušelo by se tedy spíše napsat, že vaše odporové zařízení, tedy již zmíněný vařič nebo varná konvice, může mít za standardních podmínek již výše uvedený příkon 1800 W, což jsou hodnoty pro správné fungování vhodné. Sám jsem zkoušel vysavač 1800 W a pracoval sice s nižším výkonem, ale pracoval.
Tato patentovaná technologie dostala název X-BOOST.

Je třeba upozornit, že tento článek nemá být recenzí, ale pouhým soupisem zkušeností jednoho spokojeného uživatele.

Proč jsem si bateriovou stanici Ecoflow River pořídil?

Uvažoval jsem o Ecoflow River už dříve, ale pořád jsem to odkládal. Až jsem jednoho rána přišel k autu a nefungoval bezklíčový vstup. Otevřel jsem manuálně, ale nenastartoval jsem. Vzhledem k tomu, že parkuji pokaždé jinde a nejbližší elektrická zásuvka je stovky metrů daleko, musel jsem to řešit trochu jinak. 
Benzínový agregát vyžaduje určitou péči. Benzín vodnatí, smrdí to, řve to jak třiapůla v bahně… Mít takový benzínový agregát nastartovaný na sídlišti také není úplně fajn vůči ostatním. Objednal jsem tedy bateriovou stanici Ecoflow River, kterou mnohem lépe využiji. Přece jen, benzínový agregát při výpadku elektřiny si v obýváku nepustíte 🙂Mimochodem TV, router, dva budíky, konzole pro nabíjení vysavače (která v danou chvíli nenabíjí) a jednu diodovou lampu mi Ecoflow River utáhne až pět hodin (za předpokladu, že TV je pouze na 2,4 GHz Wi-Fi a nesosáte třeba Netflix ve 4K).Ecoflow River a autonabíječka Einhel.Jakmile bateriová stanice Ecoflow River přišla, dal jsem ji nabít a poté vzal auto nabíječku a šel to dát do pořádku. Dal jsem tomu dvě hodinky, kdy se teplota pohybovala v rozmezí -2°C až -3°C. Bylo pár dnů před Vánocemi a já potřeboval tento den jet pro objednané cukroví cca 30 km daleko a pak je zavézt dál. Po dvouhodinovém nabíjení jsem bez problémů nastartoval a bateriová stanice Ecoflow River mi okamžitě přirostla k srdci 🙂
Další věcí je, že mám dlouhodobě půjčenou garáž, kde ale není žádná elektřina, čili tam cokoli dělat bylo vždy závislé od 12V napětí v autě. Nyní už mohu bez problémů používat jakékoli běžné nářadí, které má příkon do 600 W. Při vyšším odběru by kupříkladu pila nebyla v dostatečných otáčkách.

Ecoflow River patří k těm menším bateriovým stanicím rodiny Ecoflow a váží pouhých 5,4 kg. Rozměry jsou také hodně kompaktní, a sice 28,8 x 18,5 x 19,4 cm. S modulem MAX naroste výška o celé 4 cm a váha na 7,9 Kg (v evropské verzi 230 V, jinak se uvádí 7,7 kg).
Původní myšlenka vznikla v USA, ale jak už to tak bývá, výroba se odehrává v Hong-Kongu. Technologická špička a levná pracovní síla, to je cesta každého „velkého“ výrobce, ať už se jedná o cokoliv…Ecoflow River napájí vrtačku při práci

Bateriová stanice Ecoflow River disponuje Lithium – ion  akumulátory (typ 18650) s celkovým napětím 28,8 V o kapacitě 288 Wh (80 000 mAh), takže zapomeňte, že s autobaterií dosáhnete téhož.
Výrobce deklaruje 500+ cyklů (zde je rozpor s manuálem US, který uvádí 800+), s degradačním poklesem na 80% kapacity, přičemž nabitá baterie by měla vydržet rok při vhodném skladování, než se vybije. Zde se neuvádí na jaké procento nabitá, ovšem pro dlouhodobé skladování baterie je vhodné nabití na 30%.
Kapacitu bateriové stanice Ecoflow River lze rozšířit modulem MAX na krásných 576 Wh (160 000 mAh), čili na dvojnásobek. Dále však již rozšířit modulem PLUS nelze. Těmito možnostmi začíná až River PRO či Delta MAX nebo PRO se svými přídavnými bateriemi, které ale mezi řadami River a Delta nejsou zaměnitelné. To znamená například, že přídavná baterie pro River je jen pro River. Přídavná baterie pro River PRO je pouze pro River PRO a přídavná baterie pro Deltu MAX a Deltu PRO je pouze pro Deltu MAX a Deltu PRO. Jen aby bylo jasno, protože lze předjímat, že tato otázka vyvstane. Takže raději odpovídám předem 🙂
Díky technologii nazvané X-stream (až 250 W s přídavným modulem MAX 500 W) můžete bateriovou stanici Ecoflow River nabít na 80% kapacity za pouhou hodinu ze sítě 240 V a nabití na 100% zabere 96 minut. (Rychlonabíjení je třeba zapnout v aplikaci).

 

Nabíjet můžete také ze zásuvky automobilu, kde si zvolíte v aplikaci, jaký maximální proud budete z automobilu odebírat. 4 A, 6 A a maximálně je to 8 A. To proto, aby se z toho altík nezvencnul 🙂 (Vždy se ujistěte, že oba konektory máte pevně vsunuty v zásuvkách. Jak v automobilu, tak v bateriové stanici, aby nedocházelo k jiskření či spečení, jako jsem to viděl na jednom US fóru).
Stejný konektor na bateriové stanici River pro nabíjení z auto zásuvky můžete použít při nabíjení ze solárních panelů (samostatný kabel) se standardizovanými konektory MC4 na druhém konci, a to až s celkovým výkonem solárních panelů 200 W (paralelně lze zapojit dva solární panely, každý o výkonu 110 W), při napětí 10 V – 25 V (zde je zase rozpor, tentokrát s Hong-Kongským webem, který mylně uvádí hodnotu 11 V až 100 V, což je pochopitelně nesmysl a týká se Delty), a maximálním proudem 12 A, Solárním panelům pak pověnuji několik samostatných odstavečků v tomto článku.
Okolní teploty při nabíjení bateriové stanice Ecoflow River mohou dosahovat 0° C až 45° C. Naopak při vybíjení je to velkorysých -20° C až 45° C a to vše s tolerancí +/- 3° C. Nebojte se, ten invertor si pěkně zatopí sám 🙂

Bateriová stanice Ecoflow River toho samozřejmě umožňuje více, než připojení dvou zásuvek pro zařízení 230 V. K dispozici je auto zásuvka 13,6 V s 10 A na výstupu (136 W). Ta má gumovou krytku, aby tam nějaký blbec nestrkal prsty. K ní připojuji například auto kompresor, který se dokáže výkonem pohybovat celkem na hranici možností zásuvky nebo třeba vysílačku PMR, která naopak bere méně než 1 W.
Dále dva konektory DC 5521, což jsou konektory napájení notebooku s označením 2,1 mm x 5,5 mm. Ovšem dnes jsou obvyklejší konektory menší, například 1,4 x 3,5 mm. Každopádně výše uvedenými konektory lze napájet dva notebooky 13,6 V s maximálním zatížením na jeden port 3 A

Jsou zde dva výstupy USB-A s 12 W výkonu a obvyklým napětím 5 V a proudem 2,4 A. Dalším výstupem USB-A je port pro rychlé nabíjení 18 W, (5 V – 2,4 A), (9 V – 2 A), (12 V – 1,5 A), čili s širokou škálou možností. 
Samozřejmě nechybí ani USB-C výstup se 100 W výkonem s těmito parametry: 5 V, 9 V, 12 V, 15 V a 20 V s maximálním proudem 5 A. To už je pořádná porce 🙂
Nalezneme zde také integrovanou svítilnu pracující ve třech režimech. Slabé světlo, silné světlo a režim SOS. Režimy svítilny přepínáte buď cyklicky spínačem na těle bateriové stanice nebo si zvolíte přímo v aplikaci dle ikonky. Svítilna se mi osvědčila ať už při cestě domů z parkoviště (za garážemi je tma jak v pytli), nebo jako osvětlení, když jsem cosi obrušoval vrtačkou se smirkovým kotoučkem.
Vrtačka byla pochopitelně napájena ze stanice Ecoflow River. Vy svítilnu můžete využít třeba ve stanu.

Přehledný barevný displej informuje o všem důležitém, jako jsou procenta nabití, watty spotřebovávané výstupem, který výstup je aktivní, čas do úplného vybití nebo příkon z nabíjení, či zda se točí chladící ventilátor, který se spouští automaticky, ukáže-li vnitřní teploměr 25°C avšak v závislosti na wattovém výdeji. To je obvykle spojeno se zapnutým invertorem 230V a popřípadě spuštěným X-BOOST či při nabíjení.
Při nabíjení (pomalém) to může být až při dosažení teploty 32°C, což mám vyzkoušeno jen s bateriovým modulem MAX, kdy bateriová stanice River byla nabitá na 100 % a bateriový přídavný modul MAX byl jen na kapacitě 26%. Otáčky ventilátoru si zařízení reguluje automaticky nebo jede naplno dle volby v aplikaci.
Podrobnosti k výstupům, tedy aktuální odběr každého výstupu zjistíte jen v aplikaci EcoFlow. (Na displeji je celkový součet spotřebovávaných wattů). Při malých odběrech nebo krátkodobých se třeba ventilátor ani nezapne, pokud máte volbu na „AUTO„. Jen když dáte invertoru takzvaně napít. K aplikaci se ještě vrátím…
…Uvedli jsme si několik základních parametrů. Nyní se podíváme, co dostaneme v balení.
Samotné balení by mohl závidět lecjaký výrobce telefonů. Bateriová stanice Ecoflow River je opravdu vkusně zabalena a veškerá kabeláž je v samostatné, krabičce. Vše je velice pěkně vloženo v polypropylenové výplni.
Sám prodavač při kontrole obsahu byl mile překvapen, že tohle nečekal. Já sice také ne, ale zase za ty peníze by bylo asi hloupé tahat z krabice polystyrenové vycpávky, nehledě k tomu, že se polystyren rád drolí a mohl by uvíznout v sacím otvoru či v prostoru ventilátoru.
Krabice obsahuje kromě samotné bateriové stanice Ecoflow River a nezbytné dokumentace také slušnou zásobu kabelů. Ten z počátku asi nejdůležitější je pro nabíjení ze sítě a je defacto stejný, jako pro napájení síťového zdroje počítače. Čili na jednom konci je klasická vidlice do zásuvky 240 V a na druhém konci IEC 320 C13 zástrčka s kabelem v délce 1,5 m. Dalším je 1,5 m dlouhý kabel pro nabíjení z auta. Na jedné straně máte konektor XT-60 a na druhé konektor DIN 4165 pro napájení ze zásuvky v automobilu 12 V.
Nechybí ani kabel se standardizovanými konektory MC4 pro připojení solárních panelů na straně jedné a konektorem XT-60 na straně druhé. (U solárních panelů třetích stran je potřeba zkontrolovat polaritu konektorů MC4 a podívat se na štítek, jestli z hlediska voltáže a maximálního proudu bude s výrobky Ecoflow kompatibilní).
Posledním kabelem je kabel pro napájení notebooků v konfiguraci konektorů DC5521-DC5525.
Solární panel Ecoflow 160 W
Mnoho lidí má představu, že solární panel strčíte pod lampu veřejného osvětlení nebo prostě ven jako kalkulačku a už to jede na plný výkon, ale tak to vůbec není. Takhle to nefunguje
K používání solárního panelu je potřeba opravdu silný sluneční jas. Optimálně 52 000 luxů. Tedy teplé a jasné sluneční paprsky, jinak to nebude fungovat nebo panel nebude podávat potřebný výkon. Přičemž za optimum se dá považovat teplota 0°C, což je přibližně teplota 25°C panelu a při této teplotě vám bude podávat maximální výkon. Uvádí se, že každý jeden stupeň nad tyto hodnoty znamená – 0,4 W na výkonu panelu.


Zde je náhledová tabulka z nabíjení >>> ECOFLOW


Pokud bude hodně pod mrakem nebo dáte solární panel do stínu, nedostanete z něj více než pár wattů a to vám bude k ničemu. Jen dobrá rada.
Vybírejte solární panely podle toho, jakou máte bateriovou stanici, protože pokud si například k bateriové stanici DELTA pořídíte pouhých 110 W, věřte, že budete hořekovat, neboť dostat z panelu plný výkon je takřka nemožné (venku nejsou laboratorní, rozuměj ideální podmínky takřka nikdy), a je také si třeba uvědomit, jak dlouho můžete čerpat energii ze slunce toho dne. Jestli je reálné, stanici vůbec dobít…

Já jsem zvolil ke své bateriové stanici Ecoflow River solární panel Ecoflow 160 W. Ten dle „papírových“ hodnot a za dobrých podmínek dokáže nabít bateriovou stanici Ecoflow River za 2,8 až 4,8 hodin. U River Max je to dvojnásobek času 4,8 – 9,6 hodin (u DELTY by to trvalo 10,5 až 21 hodin nabíjení) a tak si teď spočítejte, jak dlouho denně efektivně svítí slunce, tedy oněch 52 000 luxů


Vaření čaje – spotřeba – příkon – krátké video z mobilní aplikace zde.


V tom je třeba zvolit (a průběžně měnit) efektivní úhel celého panelu vůči slunci, tedy kolmo ke slunečnímu kotouči. Nestačí zkrátka panel jen rozložit venku, ale pro maximální efektivitu průběžně měnit jeho úhel vůči slunci. Pro jeho dobrou práci postačí přibližně po hodině. Výsledek je několik (i desítek) wattů navíc, a tím samozřejmě i kratší doba nabíjení.

Ecoflow solar panel 160 W je velice skladný solární panel (ve složeném stavu má rozměry pouze 68 x 42 x 2,4 cm a v rozloženém stavu 68 x 157 x 2,4 cm). Solární panel Ecoflow 160 W je ze čtyř spojených ploch a z jedné kouká krabička a z ní  kabely pro připojení konektory MC4. Jde o pevný materiál s odolností IP 67, lze ho tedy ponořit do metru hloubky na 30 minut 🙂
Povrchová úprava má zvýšenou odolnost proti ultrafialovému záření pro delší životnost. Solární panel Ecoflow 160 W dostanete v praktické krabici s uchem ve které se ukrývá přepravní pouzdro rovněž s uchem pro snadné přenášení s vodotěsným zipem (např. u verze 400 W je tato taška s uchem a popruhem a ten bych zde uvítal též).
Přepravní pouzdro má dvojí účel. Jednak slouží pro transport a ochranu panelu, (panel 160 W s přepravním pouzdrem váží 7 Kg a panel samotný pak 5 Kg). Další využití přepravního pouzdra díky jedné pevné straně, v níž je zřejmě plastová deska, funguje jako samonosná konstrukce solárního panelu. Tedy jako stojan. Vnitřní strana přepravního pouzdra/ stojanu je opatřena záchytnými body s hliníkovými karabinami, kterými solární panel zajistíte průchodkami, jimiž je opatřen třeba i pro přísavky, či zavěšení, aby byl dobře fixovaný. A to čtyřmi z každé strany, tedy nahoře a dole.
Osobní zkušenost je taková, že když více zafouká, může solární panel i tak lehnout na nějakém větrném prostranství. Tomu se asi nevyhneme. Proto pro jeho umístění proti slunci používám přenosný pracovní stůl Wolfcraft Master 700, kde se dobře nastavuje úhel vůči slunci. To všechno ladím s několika vlastními vychytávkami – hliníkovými profily, jejichž sekundárním úkolem je též odvádět teplo 😉Stůl Wolfcraft Master 700 váží sice jen 15 kg, ale nést ho pěšky čtyři sta metrů spolu se solárním panelem a bateriovou stanicí asi nechcete 😁 Čili  tuto  konfiguraci  používám  především  doma  🙂Ecoflow River Max spolu se solárním panelem Ecoflow 160 W instalovaným na upínacím stole Wolfcraft Master 700.

Solární panel Ecoflow 160 W používá monokrystalický křemík na přeměnu sluneční energie na energii elektrickou a ten má v tomto podání efektivitu 21 až 22%. Panel Ecoflow 160 W lze skladovat a provozovat při teplotách – 20°C až + 85°C přičemž, jak už jsem psal výše, ale pro jistotu zopakuji: největší efektivity solární panel dosahuje při venkovní teplotě 0°C, což odpovídá optimální teplotě panelu + 25°C a každý stupeň navíc ubírá na výkonu 0,4 W. To ovšem nemám ověřeno, ale je zjevné, že v zimě dosahuji lepších výsledků než v parném létě. 
Napětí pro nabíjení solární panel Ecoflow 160 W poskytuje 21,4 V naprázdno a v zátěži je to 18,2 V. Zkratový proud je pak 9,6 A (Imp 8,8 A).
Dle mého používání jsem došel k závěru, že pokud má být nabíjení alespoň minimálně efektivní, je třeba takového slunečního jasu, aby solární panel poskytoval alespoň 22 W (cca proud 1,2 A) výkonu pro bateriovou stanici Ecoflow River (288 Wh). To odpovídá zhruba 22 000 luxů. Při nabíjení například Ecofolow River MAX (576 Wh) je pochopitelně tento požadavek dvojnásobný. Tedy alespoň 44 W výkonu solárního panelu, aby se bateriová stanice během několika hodin dobila. 
Při několika málo wattech se může po třech hodinách také stát, že vám procento spíše ubude než přibude, neboť River je na Wi-Fi a sám svým fungováním spotřebovává energii 🙂

Něco ke zkoušení s River:
– Starší vrtačka Narex s příklepem i bez. Papírově s příkonem 630 W – průměrný odběr do 265 W. Pracuje naprosto standardně. Použití jakéhokoliv nářadí, které si vezme pod 600 W z baterie mohu doporučit.

–  Kávovar Philips LatteGo 5400 papírově s příkonem 1500 W – průměrný odběr až 761 W – espresso uvařeno s velkými problémy. Chvíli trvá, než se ohřeje voda a dochází k přeruchám toku kávy. Málo voltů pro mlýnek a pro čerpadlo, protože se ještě navíc ohřívá voda (použití doporučuji jen ve stavu nouze – třeba v režimu již pomleté kávy). Kávu s mlékem, jako je například Latte nebo Cappuccino jsem raději nezkoušel. Ke zpěnění je potřeba pára. Zbytková energie 85%.
–  Vypůjčený vařič Hyundai papírově s příkonem 1500 W – průměrný odběr 595 W – ohřev párků ve vodě vyšel, nicméně došlo k přehřátí zařízení Ecoflow River (fan – auto) se zbytkem energie 7% a do vychladnutí, což trvá dlouho, dokud teplota neklesne na 45°C, nelze Ecoflow River používat.
Zde jsem došel k poznatku, že při velkém odběru energie z bateriové stanice Ecoflow River je třeba zapnout ventilátor na „MAX„, což znamená v aplikaci vypnout „FAN AUTO„.
Je to z toho důvodu, že pokud vařič byl zapnut na stupeň 5 a pak zeslaben na stupeň 4, termostat vařiče vypne ohřev po dosažení nastavené teploty a tím se rázově sníží odběr energie na 1 W z bateriové stanice Ecoflow River. To způsobí, že ventilátor nastavený na „AUTO“ zpomalí, protože je odběr takřka nulový, ač je teplota zařízení neúměrně vysoká a ventilátor by měl pracovat na snížení teploty, i když momentální odběr není žádný, nicméně invertor je stále zapnutý. 
Při znovu zapnutí termostatu, tedy zapnutí vařiče, dojde k nárůstu výkonu a teplota narůstá a ventilátor nestíhá odvětrávat. Při dosažení 62 maximálně 63°C tepelná pojistka Ecoflow River odstavuje a zařízení nemůžete použít, pokud neklesne teplota na 45°C. 
S tím jde trochu „vyhoupat“.

Pokud budete mít při velkém odběru zapnutý ventilátor na „Fan Auto – off“, tedy vypnutou automatiku, při připojení přehřáté bateriové stanice Ecoflow River k nabíjení, v mém případě k solárnímu panelu 160 W, se prvně spustí ventilátor a začne se chladit. Venku 13°C a zařízení ukazuje 62°C. Ochladit o jeden stupeň trvalo 2:08 minut. Což tak jako tak zabere jen 36 minut s dochlazováním. Po dosažení 45°C se hned začne nabíjet a teplota pozvolna klesá. Poté už je dobré ventilátor v nastavení aplikace přepnout do režimu „AUTO“.

–  Varná konvice Sage papírově s příkonem 2000 W – 2400 W – odběr 596603 W – vaření 750 ml vody. K vypnutí konvice termostatem, tedy k dosažení bodu varu nedošlo, i když voda dlouhodobě silně „bublala“, a to už po cca 5 minutách. Naopak došlo k přehřátí zařízení po cca 18 minutách, přičemž ventilátor chladil na plné otáčky. Ecoflow River při dosažení teploty 62°C byl vypnut tepelnou pojistkou a tím došlo k odstavení další dodávky energie se zbytkovou energií 11%. Čaj jsem si však uvařil, i když teplota vody byla lehce pod 100°C. Proč nedošlo k vypnutí termostatem na konvici nevím 🤔 Kdyby za to mohlo snížené výstupní napětí, pak by stačilo konvici vypnout ručně už po šesti minutách. Já jen čekal, kdy a jestli se konvice vypne sama.

Diodová Lampa Solight – Tři teploty světla a tři intenzity jasu:
– Bílá: stupeň 3 – 10 W, stupeň 2 – 6 W, stupeň 1 – 3 W.
– Modrá: stupeň 3 – 5 W, stupeň 2 – 3 až 4 W, stupeň 1 – 2 W.
– Žlutá: stupeň 3 – 5 W, stupeň 2 – 3 až 4 W, stupeň 1 – 2 W.
Bezdrátové 10 W nabíjení jsem nezkoušel.

Notebook Acer Predator Helios 700 – Od 44 W do 235 W podle potřeb počítače.

Horkovzdušný ventilátor ROVUS (370 W). Při zapnutí odběr až 586 W. V průběhu při nižších otáčkách a nastavené teplotě 25°C odběr přibližně 331 W.

Jakmile jsem zjistil, že je lepší při používání X-BOOST mít ventilátor zapnutý na MAX, prodloužila se doba, kdy můžete X-BOOST, potažmo bateriovou stanici, používat, aniž by se bateriová stanice přehřála. Takovým ideálním zařízením je třeba sendvičovač.

Nyní nějaká práce s bateriovou stanicí River MAX.
Sendvičovač Tefal 700 W:
Začátek čas 16:48 – konec 17:15.
Kapacita baterie začátek 90% – konec 44%.
Teplota zařízení začátek 26°C – konec 34°C. 
Vyrobeno celkem 10 sendvičů vždy po dvou kusech, tedy pětkrát ohřev.
Průměrně bylo odebíráno 585 – 588 W z baterie.

Vařič ETA 1500 W (podstatně rychlejší a efektivnější než zapůjčený Hyundai).
Pro ohřev 1l vody na čaj v terénu při teplotě 27°C a lehkého pofukování větříku je zpravidla potřeba přibližně 30% baterie. Stejná spotřeba je i při smažení vajíčka doma při okolní teplotě cca 24°C v kuchyni. Pro ohřev vody jsem použil titanovou konvičku Keith Titanium a pro smažení vajíčka doma běžnou ocelovou pánev. Nutno říct, že venku při vaření čaje jsem měl také připojen solární panel Ecoflow 160 W, který dodával energii 75 až 85 W, což podstatně pomohlo při ohřevu venku a bylo tak vyčerpáno jen 30% energie. Spotřeba vařiče dosahovala až 604 W.
– Test připojení chladničky s mrazákem (Whirlpool ART 9620 A++ NF s udávanou spotřebou 247 kWh za rok. Akumulační doba při výpadku proudu je 16 hodin). Toto napájení Ecoflow River Max jsem realizoval po dobu 75 minut (pak už jsem se musel věnovat jiným věcem  a záznam obrazovky aplikace Ecoflow přišel vniveč (nahrál se i telefonát a obraz 21:9 nemám v telefonu na čem sestříhat)). Možná to udělám v Adobe Premiere PRO.  
Takže to jen shrnu… Lednice i mrazák jsou naplněny na cca 80% kapacity. Začínal jsem s bateriovou stanicí Ecoflow River Max nabitou na 84%. Připojen byl prodlužovací kabel v délce 10 metrů.
V první fázi připojení došlo k okamžitému nárůstu odběru, což činilo 128 W až 132 W. Pak se odběr ustálil na 126 W a občasně se střídal se spotřebou 121 W. Po necelých 19 minutách klesl odběr na 2 W a to vydrželo dalších téměř 14 minut. Od té doby se spotřeba ukazovala 28 W a krátce na to skočila na 44 W a postupně spotřeba stoupala přibližně 16 minut. Pak se držela na zhruba 70 W a poté znovu spotřeba začala klesat na odběr 54 W.
Dále začala spotřeba pozvolna stoupat až na hodnotu 63 W, kde došlo k momentu, kdy jsem musel celý test přerušit. V tu chvíli zbývalo v baterii Ecoflow River Max ještě 63% energie na takřka pět hodin provozu. 

Lze tedy říci, že při připojení solárního panelu Ecoflow 160 W a pochopitelně za dobrých slunečních podmínek lze lednici Whirlpool ART 9620 A++ NF provozovat nepřetržitě několik dnů v závislosti na jejím používání. Tedy na jejím otevírání, okolní teplotě atp.

Ještě k té aplikaci. Ta během půlroku, co ji používám doznala mnoho změn. Dokonce se změnil i server, na který je aplikace napojena. Ve zkratce: 
Zařízení Ecoflow je napojeno na vaši domácí Wi-Fi. Pak stačí, aby váš telefon byl připojen k internetu a můžete své zařízení ovládat odkudkoliv, kde máte mobilní internet. 
Pokud jste se zařízením Ecoflow mimo svoji domácí Wi-Fi, pak na zařízení Ecoflow zmáčknete reset Wi-Fi – tlačítko IOT tak dlouho, dokud nezačne blikat na displeji zařízení Ecoflow symbol Wi-Fi. Poté svůj mobilní telefon připojíte k Wi-Fi Ecoflow. Tím pádem budete bez internetu a můžete zařízení Ecoflow ovládat na vzdálenost dosahu Wi-Fi Ecoflow. Pokud se vám nepodaří v aplikaci spojit se zařízením, může pomoct odpojit se od internetu operátora. 
V aplikaci si můžete zvolit spoustu důležitých nastavení, jako je čas zhasnutí displeje, čas vypnutí výstupních zásuvek AC 230V, procenta baterie, po které má být nabito, jako například 90% maximální kapacity nebo vypnutí jednotky Ecoflow, či dalších několik nastavení.


Nastavení v aplikaci – krátké video zde.


Nutno říct, že bez použití aplikace nelze aktivovat a deaktivovat rychlé/pomalé nabíjení z elektrické sítě 240 V X-Stream, či zapnutí a vypnutí funkce X-Boost a další nastavení. Bez X-Boost nelze například používat jakékoliv zařízení jako je vařič či varná konvice, zkrátka cokoliv, co má příkon nad 600 W a je odporového charakteru ohřevu.
U River Max si můžete nastavit oproti River také intenzitu, barvu a způsob blikání/ svícení světelného pásu na bateriovém modulu. Jinak je vše stejné.

Případné otázky rád zodpovím a v čem nejsem kovaný, prokonzultuji s odborníky ať už u našeho zastoupení www.ecoflow.cz nebo v USA, tedy přímo ze společnosti Ecoflow. Pokud budete mít zájem. Pro uživatele a zájemce výrobků Ecoflow, pro lidi, které tato tématika zajímá, jsem na facebooku zřídil diskusní fórum Ecoflow CZ/SK, kde můžeme probrat jak problémy, tak i nápady a zkušenosti. Rád vás tam uvidím a těším se na vaše fotografie a videa z vašeho používání výrobků Ecoflow. Prozatím jsem nikoho neverboval, ale uvítám i odborníky z oboru, kteří by se vedení diskuze ujali 🙂 Já skupinu pouze založil, abychom i my měli takový „klub“ 😉

Please follow and like us:

4 thoughts on “Bateriová stanice Ecoflow River – River MAX a solární panel Ecoflow 160 W

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Trocha počítání ;-) Prosím doplňte... *