MTB Rallye Bzenecké písky

V podstatě už od zimy letošního roku jsem měl v hlavě MTB Rallye Bzenecké písky. Je to krásný les a lidi jezdí jen po asfaltové cyklostezce a na horských kolech.
Jde o volnou trasu pro horská kola, o které jsem původně uvažoval jako o segmentovém „závodu“. Vytvoření segmentů v aplikaci Strava, aby se každý mohl srovnat s ostatními, je  myslím si dobrá volba, ale z pohledu dneška je to kapánek složitější, především z důvodu počtu návštěv v lokalitě, ale také v tom, že je těžké vybrat si jen určitou trasu. Každá cesta má něco do sebe. Proto jsem se rozhodl uspořádat malou soutěž 🙂MTB Rallye Bzenecké pískyRozhodně je lepší, když si projedete postupně všechny cesty 🙂 Prozatím jsem vytvořil několik segmentů, což jsou úseky projeté trasy, kde se automaticky porovnávají výsledky s ostatními jezdci v aplikaci Strava. Projede-li totiž stejným úsekem někdo další, časy se porovnávají.
Není žádný problém mne překonat. Zastavoval jsem se kvůli mapování trasy nebo focení. 
Díky jazykové nekompatibilitě jsem tak trochu musel upustit od diakritiky v názvech segmentů. Zejména písmena „š“ a „č“ jsou velkým problémem a název segmentu je pak úplně zkomolený.
Celková vzdálenost trasy od začátku lesa je cca 25 km se zanedbatelným stoupáním. K dispozici máte moji trasu ve formátu GPX. Pokud byste potřebovali do vašeho zařízení formát jiný, napište mi, třeba sem do komentářů nebo na FB profil stránek.

Některé cesty jsem musel vynechat. Například jednu velice hezkou s krátkým, příkrým stoupáním, protože je tam spadlý košatý strom a sesedat z kola právě v kopci není nejlepší volba, pokud máte pod sebou měkký písek a překážka je přespříliš vysoká. Nicméně zajímavých cest je tady opravdu hodně. Také se mi při záznamu stalo, že jsem dvakrát zabloudil, respektive najel jsem na cestu, která se ukázala být slepá. Jezdím totiž více méně intuitivně a až nevím, tak se podívám do mapy 🙂

 Najdete zde cesty, kde se dá jet svižněji, tak i „lehce“ technické úseky či pořádně hluboký písek, kde si prověříte nejenom své síly, ale také schopnost kolo vést dál bez zastavení 🙂 Každopádně něco málo z toho můžete vidět ve videu…

Relive ‚Průzkum a měření trasy MTB Rallye Bzenecké písky 🙂‘


MTB Rallye Bzenecké písky je trasa lesními cestami a pěšinami. Je k tomu zapotřebí tedy vhodné kolo, abyste nezapadli v písku. Volba kola je ale zcela na vás a je jen vaše věc, jak se s tím poperete. S trochou sebezapření se dá jet na čemkoliv 😉 Já osobně doporučuji pokud možno trochu širší pláště. 

POPIS SEGMENTŮ
– Fuksova stezka: Fuksa byl kůň, kterého měl otec jako malý, a protože se v lese často jezdci na koních vyskytují a rozhodně v tomto úseku, kde se hned na začátku jedná o úzký lehce technický singletrail, (buďte prosím obezřetní a tolerantní), věnoval jsem tuto část trati právě Fuksovi.
– Mokřadní stezka: Jakmile projedete kolem mokřadů, kde kdysi bylo i velké množství vzrostlého kapradí papratky, dostanete se na úzký singletrail. Je možné, že budete muset projet vodou nebo blátem.
– Za mokřadem: Jedná se o širokou lesní cestu, kde jsem při měření trasy uviděl laň. Nikoliv srnku, ale opravdu laň. Je to klidné místo s širokým rozhledem a poměrně solidní cestou.
– Mravenčí: Tento název jsem zvolil, protože na velké části cesty, tedy v její blízkosti, byly desítky mravenišť. 
– Malá pouštní: Mimo jiné vás čeká kopeček s poměrně příkrým stoupáním. Nejde ani tak o samotné stoupání, jako o hluboký písek. Tlačit není ostudou. Vyjet ho na jeden zátah je opravdu „řádská“ makačka, obzvlášť, když už máte „něco“ v nohou. 
– Velká pouštní: je dlouhá cesta hlubokým pískem. Začíná celkem v pohodě, ale přitvrzuje se. Jestli jste doteď byli při síle, tak tady si namažte pod koleny 🙂 Jen srabové sjedou s cesty na vedlejší pěšinku 😀 V celém úseku doporučuji nezastavovat, protože rozjet se je těžké 🙂
PRAVIDLA SOUTĚŽE A CO VŠECHNO BUDETE POTŘEBOVAT :
Soutěžíme o špičkovou cyklistickou láhev – bidon, dle vlastního výběru od firmy Camelbak, které se liší nejenom barevným provedením, ale také svým objemem a vlastnostmi.
Soutěž o bidon Camelbak dle vlastního výběru vyhrává ten, kdo na trati jako první projede všech šest segmentů v jeden den. Kontrolována bude rychlost závodníka, jestli třeba nějakého kujóna nenapadlo sednout na motorku nebo na jelena, kteří se poblíž trati vyskytují 😉
Soutěže se může zúčastnit každý, kdo je starší 15 let. Povinná je cyklistická přilba bez výjimky! Osoba mladší 18 let musí mít doprovod dospělého, který musí být také na jedné z fotografií spolu mladším účastníkem. Důrazně doporučuji dostatek tekutin a nějakou svačinku. V rozpálených písčinách totiž snadno tělo dehydrujete a vyhládnete. Sehnat zde v lesích zdroj pitné vody není tak jednoduché a nejblíž trasy je Litner a Jezdecká stáj Bzenec, kde by vám eventuálně mohli poskytnout pomoc. Možná bude někdo i na střelnici, ale znáte to. Moc bych tam nelezl 😉 Jinak v lesích s lidskou pomocí či pitnou vodou raději nepočítejte.

Kontrolovat budu také směr jízdy. Chci po účastníkovi soutěže 3 fotografie z trati, z toho alespoň jedna musí být fotografie účastníka soutěže s přilbou na hlavě a alespoň částí kola. Přilbu považuji za rozumnou volbu při každé jízdě bez rozdílu věku a povinnost pro účast na segmentovém závodu MTB Rallye Bzenecké písky. Dále krátký report s dojmy z celého segmentového závodu. Foto mi zašlete na tuto adresu. Krátký report pak uvítám v komentářích pod tímto článkem 🙂
Soutěž nemůže vyhrát účastník, který v týž den neprojede všech šest segmentů. Pořadí, v jakém segmenty po sobě projedete, není sice rozhodující, ale pokud opustíte trasu, je možné, že je minete. Zkoušet to ale můžete vícekrát. Ať už se do toho pustíte znovu za pár hodin, nebo další den 🙂
Opakovaně projetý segment není ke škodě věci. Tedy pokud někudy, třeba z důvodu zabloudění, projedete dvakrát, je to jen vaše cesta navíc. Zásadní je projetí šesti segmentů v jeden den a ve správném směru dle trati. Dále nemůže vyhrát účastník, který nezašle fotografie, či nenapíše krátký report. Jedna z fotografií (tzv. selfie) musí obsahovat identifikovatelné místo na trati (například vyřezávanou  sochu sv. Huberta, kolem které pojedete nebo alespoň souřadnice ve fotografii) a fotografii účastníka závodu v cyklistické přilbě s kolem (jeho částí). Čas vzniku fotografie a souřadnice jsou informace o tom, že jste tam byli v daný čas a že fotka není dva roky stará. Fotografie můžete vkládat také do aplikace Strava.
Budete potřebovat: 
– Jakékoliv zařízení s GPS, do kterého nahrajete trasu závodu MTB Rallye Bzenecké písky a podle níž pojedete.
(UPOZORNĚNÍ!: Trasu nemusíte začínat uprostřed Olšovce jako já, nýbrž na lesní odbočce ke koním (Jezdecká stáj Bzenec), kde se dá nechat i auto – 48°57’56.929″N, 17°17’9.926″E).
Pokud budete potřebovat trasu v jiném formátu než GPX, pak mi prosím napište, jaký formát potřebujete a já vám ho zašlu.
– Aplikace STRAVA  je bezpodmínečně nutná k tomu, abyste se mohli zúčastnit jak závodu, tak soutěže. Podle ní zjistím, jestli jste projeli všechny vybrané úseky, tzv. segmenty a zda-li jste na trati byli skutečně první.
– Segmenty na trati nejsou označeny, proto je třeba projet celou trasu, není se ale třeba bát. Segmenty jsem nevytvářel tam, kde se cesta ukázala jako slepá a musel jsem se vracet. Až cestou zjistíte, jestli jste daným segmentem projeli. Projet jich musíte celkem 6.
Pokud se stanete výhercem, po splnění výše uvedených podmínek, kontaktuji vás, abychom se domluvili na výběru typu a barvy bidonu, který se vám líbí, a na adrese, kam vám má přijít.
Do segmentového závodu MTB Rallye Bzenecké písky není třeba žádná přihláška (pouze registrace v aplikaci Strava), žádné startovné. Stačí mít prostě výše uvedené ( kolo, přilbu, mobil, aplikaci Strava, trasu a chuť se zúčastnit ). Pak jen stačí vyrazit. Jízdu je třeba v aplikaci Strava sdílet jako veřejnou, protože jinak je ta jízda jako soukromá.

Soutěž začíná okamžikem publikování tohoto článku a končí vyhlášením vítěze, který zde bude uveden. Závod MTB Rallye Bzenecké písky však nekončí nikdy a vaše výkony v segmentech aplikace Strava můžete stále posouvat dál a porovnávat s ostatními. 
Soutěže se může zúčastnit každý, kdo splňuje výše uvedené podmínky a protože ten bidon budu kupovat z vlastní kapsy, dělnického platu a nejedná se o sponzorský dar či nějakou placenou propagaci, mohou se zúčastnit i kamarádi a rodinní příslušníci 😀 Případné výsledky pak uveřejním, aby bylo jasné, že se nejedná o podujatost. Zkrátka o podmínkách soutěže se dozvědí všichni v jeden moment bez výjimky, a tím momentem je zveřejnění tohoto článku. Stačí sledovat web a sociální sítěSoutěž o bidon - cyklistickou láhev Camelbak dle vlastního výběru

Pokud se soutěže či segmentového závodu MTB Rallye Bzenecké písky nemůžete nebo nechcete zúčastnit, budu i tak rád za lajk či sdílení, aby se soutěže mohlo zúčastnit co nejvíc lidí 🙂


Follow me on
Strava

Děkuji a přeji hodně štěstí!

Please follow and like us:

One thought on “MTB Rallye Bzenecké písky

  1. Pingback: Bzenecká projížďka | Jardův svět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Trocha počítání ;-) Prosím doplňte... *