Kohoutovicko-bosonožský malý kroužek

Další video z 28 prosince nás zavede do lesů mezi Kohoutovicemi a Bosonohami, kde jsem nedávno objevil pro mě zcela novou, avšak velice krátkou, nicméně zajímavou trasu. Tato trasa je vhodná pro horská kola, ale není radno na ní přeceňovat své síly. 
Jsou zde místa, kde se skutečně rychle jet příliš nedá. Buďto rádi padáte z kola a nebo zde máte sakra hodně naježděno 🙂 Je tady i pár míst, kde se dá trochu skočit a jde o celkem přirozený terén. Jedno místo pro skok vyžaduje jízdu v opačném směru, ale toho si jistě všimnete, kam se dá hupsnout do rokle 🙂

Zpočátku se jede klasicky po zelené a po nějaké době odbočíte doleva. Já jsem zde jel prvně a tak jsem spíš celou cestu mapoval. Nahoře mi však klesl cukr a síly na několik minut došly. Pak jsem se vydal dál na svoji obvyklou trasu, kterou už znáte.
Tentokrát jsem kameru nainstaloval na řídítka. To aby se dala celá cesta lépe číst. Kde je jaký kořen, kde kámen atd. Musím říct, že tento způsob natáčení není vůbec špatný a pokud se řídítkama příliš moc neuhýbá větvičkám, či se s nimi moc nelomcuje, je to pro záznam trasy poměrně vhodný způsob.
Kameru jsem umístil tak, aby horní čtvrtinou zabírala horizont. Upřímně, nesnáším videa, kde kamera čučí jen do země 😀 Nevýhoda tohoto způsobu záznamu může být zvukový záznam. Na jednu stranu není slyšet monolog, na druhou stranu je více slyšet řazení a odezva od povrchu a to si člověk musí vybrat. Pro příští videozáznam jsem upravil i umístění kamery na přilbě, aby horizont ve videu nebyl v polovině, ale trochu výš. 
Jak umístění na řidítkách, tak více skloněná kamera na přilbě by měla do jisté míry zamezit přímému proudění vzduchu na mikrofon při rychlejší jízdě. Na řídítkách to funguje a přilbu musím ještě prubnout.

Please follow and like us:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Trocha počítání ;-) Prosím doplňte... *