Je opravdu iPhone X nejlepším telefonem na trhu v současné době?

Neustále, a to v jednom kuse je člověk masírován tím, že Apple vyrábí ty nejlepší telefony na trhu. Dokonce jsem byl před nedávnem přidán (proti své vůli a to hned vysvětlím), do dvou Apple skupin na Facebooku. Jedna Bazar Apple a druhá dotazy a odpovědi. Když jsem se ze skupin odhlásil, byl jsem tam okamžitě přidán znovu. Zřejmě jsem považován za applistu 😀

To, že má výborně odladěný operační systém, o tom snad nikdo nepochybuje. Je to systém jednoduchý a čistý. Zkrátka funguje jak má, takže pokud člověk není hračička, nemůže mu tam nic chybět. 
Zkrátka mi to nedalo a musel jsem se dozvědět více, protože mě technika zajímá.Jediné, co mi doposud chybí, je vzít si iPhone X do ruky a pořádně si jej vyzkoušet. Naneštěstí však osobně neznám nikoho, kdo by byl ochoten dát 30 000 Kč/35 000 Kč za desítku a vlastnil jej. Zbývá mi tedy navštívit prodejnu elektroniky. 
Je to ranec peněz, ale kdo takové peníze neřeší, klidně je za telefon dá, a je na každém, co si zvolí. Jsou také lidé, kteří nechtějí mít ani tak to nejlepší, ale to nejdražší, proto se občas objeví něco pozlaceného či posázeného kameny na poli mobilní techniky. Já k takovým lidem rozhodně nepatřím 😉 

Inu jak se říká, když máš na opici, musíš mít i na banány… Spousta lidí dělá tu chybu, že si koupí krásný a kvalitní telefon od Apple a pak nemá na jeho „provoz“. Lidé si pomalu zvykají na všech platformách, že za cizí práci je třeba zaplatit. Že se kvalitní aplikace nenapíše sama a hudbu musel také někdo složit, s tím je třeba se „smířit“. I já chci za svou práci dostat zaplaceno. Přesto se objevují i tací, kteří před nákupem toto nevěděli, či se s nutností platit za cizí práci nedokážou, či nehodlají smířit. S těmito nákupy přišel Apple snad první a byl to krok správným směrem. Jinak by většina vývojářů pomřela hlady.

Do Apple zkrátka jen tak nedostanete něco, co není v patřičném „obchůdku“ zakoupeno, což u Androidu vůbec není. Může to být plus, někdy ale mínus (pokud jde o vaši tvorbu) a je na zvážení, kterou cestou jít.

Nejsem žádný tester. Techniku používám, pak napíši k tomu své. Apple ale nepoužívám a přesto si do toho dovolím kecat 😀
Část práce, abych tak nějak nemusel nic testovat,  za mě udělali youtubeři, kteří ihned nové Xko začali srovnávat. No a v těchto videích se ukazuje, že iPhone X rozhodně není nejlepším telefonem na trhu a mě to stále vrtá hlavou. 
Dvě nezávislá videa, kde se srovnává Sony Xperia XZ Premium mi připravila nové otázky. Opravdu má iPhone X tak bledé barvy jako na videu (video 1)? Kde černá není černou, ale spíše tmavě šedou a šedá jde do hněda? Tak málo kontrastu na super amoled displeji? Nepohráli si youtubeři s barvami na videu (video 2)? V tomto případě by zobrazování barev dle okolního osvětlení bylo spíše ke škodě věci, takže za mě Truetone nee. Zkrátka ty barvy nejsou podány tak, jak mají skutečně vypadat a to je hodně špatně. 
Videa výše porovnávají rychlost obou telefonů, tedy iPhone X a Xperia XZ Premium. Nutno dodat, že Sony jsem za favorita rozhodně nepovažoval a nemyslím si, že by to byl top telefon, byť získal ocenění jako nejlepší telefon roku 2017 GLOMO (The Global Mobile Awards). Přesto je s iPhone X srovnatelný a v mnohém ho také předčí. 
Přestože je Sony Xperia XZ Premium k dostání za pouhých 18 000 Kč oproti Apple iPhone X se stejnou pamětí (úložným prostorem) 64 Gb, který se nyní nabízí s cenovkou 30 000 Kč, je Xperia XZ Premium v některých oblastech uživatelsky rychlejší. Můžete namítnout, že iPhone X nepředstavitelně rychleji bootuje systém. Ano, a to máte bezpochyby pravdu a s tím nelze než souhlasit. Apple má operák opravdu vychytaný. Lze tak říci, že zatím co u Xperie koukáte, než se Oreo načte, na iPhonu už můžete dávno pracovat a rozdíly v načtení her, aplikací a webových stránek, které se na iPhone X opravdu nepatrně pomaleji načítají, se rázem smažou. Když se však ohlédnu na svou historii bootování, je to jen několikrát do roka. Telefon vypnu u lékaře atp. Na obranu Xperie lze snad jen říci, že oproti iPhone používá 4K HDR displej a jak sami jistě víte, pracovat s vyšším rozlišením je pro hardware náročnější než pracovat s takřka o polovinu nižším, který má desítka. 

Pro nás technicky založenější chybí v iOS opravdu hodně co se týče nastavení a individualizace (měl jsem v rukou iPhone 4S, 6, 7 a 8). Také se u androidu k různým věcem dostanete několika způsoby a můžete si osvojit ten, který se vám líbí nejvíce, což u iOS až tolik možné není. Tak to tam zkrátka máte a ber nebo nech bejt 🙂

Nechci tvrdit, že Sony Xperia XZ Premium je lepší telefon než Apple iPhone X, to opravdu ne. Tvrdím jen, že je schopným konkurentem takřka všem telefonům na trhu. Tedy až na jeden a tím je etalon Samsung Galaxy S9 Plus, který hravě v uživatelské rychlosti za mnohem příznivější cenu s propracovanými technologiemi strčí i jinak opěvovaný Apple iPhone X do kapsy 😉
Zkrátka lepší telefon než Samsung Galaxy S9 plus na trhu  v současné chvíli nenajdeme. Co se týče rychlosti, jsou k dispozici srovnávací videa.

Jistě by někdo mohl namítnou, že existuje nějaké Antutu. No ano, existuje. Ovšem jak přesné je Antutu? Při každém testu ukáže něco jiného. Jednou je to přes 201 000(Xperia XZ Premium) a jindy o 5000 méně. K čemu jsou vlastně takové testy hardware, když pak telefon s mnohem menším číslem je uživatelsky vlastně rychlejší? Asi k hovnu, viďte 😀 Ale abych na iPhone neplival jen jedovatou slinu 😉
Je to opravdu vynikající telefon s řadou hodně zajímavých technických inovací. Má krásný obraz, designově se mně líbí, i když dávám přednost spíše více hranám, neboť digitální svět tak nějak ke geometricky přesně řezaným rysům patří. Apple iPhone X hraje hodně slušně, i když na mě až příliš ostře. Podobně jako u osmičky má náklonnost k sykavkám, je však o poznání lepší než osmička. Jinak palec nahoru. 

Na čem by měl Apple rozhodně zapracovat je snímání zvuku, protože to je hodně podprůměrné. Kamera solidní, ale zázrak to rozhodně není. Především při natáčení za horších světelných podmínek.
Rozhodně by Apple za ty peníze měl svým uživatelům dopřát více než 3 Gb operační paměti, protože jinak bude vždycky pomalejší než polovina vlajkových lodí ostatních výrobců a ani rychlejší procesor na technologii 7 nm (chystaný A12 bude nejspíš vyráběn u Samsungu) na tom nic nedokáže změnit. 
Co Apple má asi vůbec nejlepší, je marketing. Nikdo v tomhle směru není lepší. Má také výborný přístup ke svým zákazníkům a chová se k nim tak, jako když vítáte zetě do rodiny a v tomhle jim ostatní mohou jen závidět. Mají pozoruhodné nápady a spousta značek čeká, co udělá Apple. V tomhle jsou top! O tom není pochyb a i přes to, že nedostanete za své peníze ten nejlepší telefon, i tak dostanete nějakou přidanou hodnotu. Něco, co jinde nedostanete a v tomhle směru se mi Apple hodně líbí. Takže jim přeji, ať ve svém lídrovství nepolevují. Ať se jim do rukou dostávají ty nejlepší technologie, které dokáží za pomoci svých nápadů a umu implementovat do svých zařízení a v neposlední řadě jim přeji, ať Siri není tak namyšlená. Není to hezké 😀 
Aneb zrcadlo, zrcadlo, kdo je na světě nejkrásnější? 🙂

Please follow and like us:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Trocha počítání ;-) Prosím doplňte... *