První trénink s hodinkami TomTom Adventurer

Dnes jsem po delší době, což je minimálně měsíc, začal zase běžet. Nebyl jsem běžet venku, ale doma. Dělám to tak, že otevřu okno, zapnu televizi a pustím některé z videí, které jsem natočil kamerou TomTom Bandit při jízdě na kole (pohled na pohybující se krajinu). První trénink s hodinkami TomTom AdventurerU televize vypnu zvuk a hudbu pustím do sluchátek. Běžím v podstatě na místě a nohy zvedám daleko výš, než činím při běhu venku. Zkrátka takový „simulátor“ ačkoliv ze mně lije pot jak z prasete na slunci…
…Řekl jsem si, že vyzkouším některý z tréninkových programů. Spalovat tuky nepotřebuji a tak jsem zadal „Vytrvalost“ na 25 minut. Jak trénink na hodinkách funguje jsem dnes popsal v článku (-Tréninky) o hodinkách TomTom Adventurer. Jen dodám, že z důvodu nepřílišné momentální kapacity baterie v hodinkách jsem si hudbu do sluchátek pustil z mobilu a nikoliv z hodinek a tím pádem jsem ve sluchátkách nemohl slyšet trenérku. Nicméně každý „krok“ mi byl oznámen vibrací. 
První trénink s hodinkami TomTom AdventurerNutno přiznat, že nejsem trénovaný jedinec. Tak nějak, a to i z neznalosti, se mi plán nedařilo plnit. Tepovou frekvenci jsem měl vždy vysoko nad plán a ve všech devíti krocích, ze kterých se trénink skládá (zahřátí, cvičení, oddech, cvičení, oddech, cvičení, oddech, cvičení, vychladnutí) v sestavě střídání 1 km, 500 m, 200 m, 500 m, 200 m, 500 m, 200 m, 500 m, 1 km, což jsem ve stanoveném pětadvacetiminutovém limitu nezvládl a protáhl tak trénink na více než 30 minut.
Kromě potřeby zrychlit tempo je také potřeba snížit tepovou frekvenci. Tedy větší výkon při nižším tepu. Do stanovených zón srdečního tepu dle mých fyzických parametrů a mého vývojového stádia života, jsem se „trefil“ pouze z 58%.
Tak už se těším na příště, co mi na to bude šeptat trenérka 🙂 
První trénink –

Děkuji za přečtení, shlédnutí či poslech... Vážím si toho. Potěší i lajk, komentář či sdílení :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Trocha počítání ;-) Prosím doplňte... *